Aasta Tervisesõber

Aasta Tervisesõber on organisatsiooniväline tunnustamine. Selleks võib olla avaliku elu tegelane, kes on tervise tähtsustamisele kaasa aidanud eelneval aastal või isik, kes on  rahva tervise valdkonnas midagi erilist korda saatnud.

Laureaat kuulutatakse välja maailma tervisepäeval 7. aprillil

Aasta tervisesõber 2016 on Jevgeni Ossinovski

Eesti Tervisedenduse Ühing hindab hr  Jevgeni Ossinovski otsustavust ja julgust hakata ellu viima alkoholi rohelises raamatus esitatud ettepanekuid, mis seisid sahtlis juba 2012. aastast, pärast heakskiitu valitsuses. Tervisedendajate kogemused kinnitavad, et konservatiivse alkoholipoliitika ellukutsumine on pigem poliitilise opositsiooni teema, seda enam pälvib ministri meelekindlus edendajate poolehoidu ja tähelepanu. Jevgeni Ossinovski teab, et Eestis sureb otseselt või kaudselt alkoholi tagajärjel aastas üle 1000 inimese ning et alkoholitarbimise negatiivne mõju Eesti tervishoiusüsteemile on otseselt üle 30 miljoni euro, kaudne mõju majandusele on üle 200 miljoni euro aastas ja mis kõige olulisem, minister Ossinovski on teadvustanud, et Eesti põhiseadus käsib riigil võtta tarvitusele meetmeid rahva tervise kaitseks ja tegutseb vastavalt sellele.

Aasta Tervisesõber 2015 on Henrik Kalmet

Henrik Kalmet  on eesti  noor ja andeks näitleja, kes julgeb asju välja öelda. Henrik Kalmet on pildil suurepärastes lavastustes, kinolinastustes ja telemaastikul  ning pälvinud tähelepanu ja  tunnustust  nii kultuurikriitikutelt kui ka noorelt kuultuuritarbijalt. Kalmet on endale selgelt teadvustanud, et tema kui kuulus ja noorte hulgas populaarne inimene võib kujundada noorte suhtumist tervisekäitumisse – olla arvamusliider. Henrik ütleb: „Meie kõigi võimuses on mõjutada oma sõpru mitte jooma. Nii saame tegelikult kõik trendiloojad olla ja positiivset eluviisi massidesse viia.“ Seda sõnumit ta siis levitab käies lahkelt esinemas ja algatades avalikke kampaaniaid liigse alkoholi tarbimise ennetamise suhtes.  Henrik Kalmet on eeskujuks noortele oma positiivse ellusuhtumise ja iseseisva kriitilise mõtlemise poolest.henrik

Aasta Tervisesõber 2014 on Merike Martinson

Dr Merike Martinson on kauaaegne Tallinna abilinnapea sotsiaalhoolduse ja –kindlustuse ning tervisevaldkonnas. Ta on olnud eestvedajaks Tallinna Tervisekoalitsiooni ja Tallinna linnaosade tervisedendajate võrgustiku loomisel ning on väga palju mõjutanud teiste sektorite otsusetegijaid mõtlema tervisekeskselt.  Tema eestvedamisel valmis 2010. aastal Tallinna terviseprofiil, mis annab ülevaate linnaelanike terviseolukorrast ja tervist mõjutavatest teguritest ning on aluseks tervisestrateegiate ning -programmide koostamiseks. Merike Martinsoni eestvedamisel liitus Tallinn  teise pealinnana maailmas 28. mail 2013 rahvusvahelise Safe Community (Turvaline kogukond)  võrgustikuga.

Martinson_2013 valimisfoto

Aasta Tervisesõber 2013 on G4S

G4S  viis 2012-2013 läbi maakonnapõhise sotsiaalkampaania „Hoolin oma kodukandist!“ koostöös maavalitsuste, kohalike omavalitsuste liidu, politsei ja pääste organisatsioonide ning maakonna traumanõukogudega,  kus kõikidel maakondadel oli võimalus ühe kuu jooksul näidata oma tegemisi rahva tervise ja turvalisuse edendamisel. Sotsiaalmeedias on G4S algatanud mitmeid turvalisuse edendamise kampaaniaid, levitades väärtuseid, mis rõhutavad hoolivust, turvalist käitumist ja ühiskondlikku aktiivsust!

g4s

Aasta Tervisesõber 2012 on saade Ringvaaderingvaade

Kindlasti on sellise positiivse saate valmimise taga suur meeskonnatöö, aga otsesaates peegelduvad ehedalt  saatejuhtide isiklikud eelistused ja hoiakud tervislikkuse toetamisel neile omasel säraval moel. Raske on leida saadet, kus ei ole juttu liikumisest, õigest toitumisest, haiguste ennetamisest, turvalisusest ning paljudes muudest tervist mõjutavatest teguritest. Ja seda viis päeva nädalas! Ringvaade on Eesti parim tervisesaade!

Aasta Tervisesõber 2011 on Arnold RüütelArnold

Arnold Rüütel on kui tervislikkuse võrdkuju, aktiivne kepikõndija ja kepikõnni propageerija. Eaka inimesena väga vitaalne ning kogu Eesti rahvale positiivne eeskuju.

Arnold Rüütel on 82 aastane,  oma ea kohta väga heas vormis ja tervislikke eluviise viljelev president. Arnold ise on väitnud, et hea vormi saladuseks on tervislikult toitumine. Samas  on ta ka rõhutanud, et peale heade geenide ja tervisliku toitumise pole ta kunagi meelemürke tarbinud ning šampuse klaasi tõstab vaid sümboolseks toostiks.

Aasta Tervisesõber 2010 on Evelin IlvesEvelin