Eesti Tervisedenduse Ühing valis 2019. aasta tervisesõbraks Tamo Vahemetsa ja aasta tervisedendajaks Sirje Vaaski

Tamo Vahemets on raudteeohutusega tegeleva Operation Lifesaver Estonia ja väikelaste vigastuste ennetamisele keskenduva MTÜ Aga Mina asutaja ning eestvedajana panustanud väga palju nende valdkondade arengusse Eestis. Tamo algatas EV100 raames Aga Mina väärtuspõhiste hoiakute kujundamise ühiskampaania, mis tulenes soovist kinkida tulevastele põlvkondadele tervem ja turvalisem elukeskkond. Kingitusest on tänaseks välja kasvanud liikumine. Ta on suutnud koos meeskonnaga kaasa kutsuda väga mitmeid suuremaid ja väiksemaid organisatsioone.

Sirje Vaask on Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi õppejuht. Sirjel on pikaajaline kogemus rahvatervise valdkonna arendamisel, ta on panustanud nii Sotsiaalministeeriumis, Eesti Haigekassas kui ka erinevates töörühmades. Ta on teinud suurepärast tööd tervisedendaja, toitumisterapeudi ja toitumisnõustaja kutsekomisjonides. Sirje vabatahtlikku tööd on märgatud ka organisatsiooniväliselt, kui SA Kutsekoda 2017. aasta lõpus tunnustas parimaid kutseandjaid hindamise ja kutseeksamite info selge esitamise eest kvaliteedimärgi ning tiitliga „Selgesõnaline teejuht kutse taotlejale”.

Laureaadid kuulutatakse välja ülemaailmsel tervisepäeval, 7. aprillil. Aasta tervisedendaja tunnustus antakse üle 3. juunil 2019 Eesti Tervisedenduse Ühingu üldkogul ja aasta tervisesõbra tunnustus 4. juunil 2019 igaaastasel tervisedenduse konverentsil Tallinnas Kultuurikatlas.

Aasta tervisesõpra kui silmapaistvat tervise tähtsustamisse ja rahvatervise valdkonna arendamisse panustanud isikut või organisatsiooni valiti 10. korda ja aasta tervisedendajat kui silmapaistvat ja pikaajalist tervisedenduse valdkonda panustajat valiti 11. korda.

Aasta tervisesõbra tiitliga on varem tunnustatud: Evelin Ilves, president Arnold Rüütel, saade „Ringvaade“, kontsern G4S, dr Merike Martinson, näitleja Henrik Kalmet, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Rimi Eesti Food AS ja dr Margus Viigimaa.
Aasta tervisedendaja tiitliga on varem tunnustatud: Hele Leek-Ambur, Elo Paap, Tiiu Härm, Liana Varava, Anu Kasmel, Mai Maser, Imbi Jäe, Vilma Tikerpuu, Ülle Laasner, Aili Laasner ja Andrus Lipand.

Koostaja:
Liisa Salak
juhatuse liige
Eesti Tervisedenduse Ühing
info@tervis.ee