ANIMATSIOONILAAGER VARAL!

05.04-06.04 toimus MTÜ Vara Laegas eestvedamisel Vara valla Kogukonnakeskuses Animatsioonilaager, kus osales viie erineva noortekeskuse noored koos juhendajatega. Animatsioonilaagris valmisid õpetlikud ning naljakad antireklaamid tervise ja ohutuse teemadel.

Kõik valminud põnevad ja naljakad videod on kättesaadavad „Vara Laegas“ YouTube kontol:
https://www.youtube.com/channel/UCsN4gBSDjFEcw7zQGaawdVQ

Möödunud nädalavahetusel said viie erineva noortekeskuse aktiivsed noored kokku Vara Kogukonnakeskuses ning kahe tegusa päeva jooksul valmisid antireklaamid teemadel alkohol, tubakas, veeohutus, tuleohutus ja tervislik toitumine. Animatsioonilaagrist võtsid osa Pala, Rannu ja Vara noortekeskus, Koosa ja Tähe Noorteklubi ning vabatahtlikena liitusid ka Tartu linna noored. Esimese päeva hommikul tutvuti Alatskivil Päästekomando tööga ning seejärel asuti juba tööle Vara Kogukonnakeskuses. Animatsioonilaagrist sai animatsiooni öö –  „Ei oleks uskunud, et ühe minutilise multika tegemiseks kulub terve päev!“, kommenteerisid Koosa noored.

Antireklaamide koostamiseks olid kõik noored eelnevalt kodutöö raames välja mõelnud multifilmi stsenaariumid, vastavalt millele projektimeeskonna poolt pilte ning tegelasi varutud sai. Tõsine töö hakkas pihta tegelaste ning sündmuspaikade paberist väljalõikamisega ning seejärel sai tegelased valgel tahvlil, läbi fotoaparaadi ellu äratatud. Näiteks valmis Vara Noortekeskuse noorte käe all 298 fotot, millest kahe minutiline multifilm tervisliku toitumise teemal kokku pandud sai ning mille tegelastele ühiselt hääl anti.  Animatsioonide meisterdamine kestis hiliste öötundideni. Oma lõbusa veeohutuse teemalise multika said näiteks Tähe Noorteklubi „voolikud“ valmis alles kella 4 paiku öösel!

Kõigest hoolimata said aga kõhulihased kõvasti trenni, sest tõsise töö kõrvale mahtus ka palju nalja ja lõbusaid mänge. Maha sai peetud jalgpalliturniir vaatevälja piiravate tagurpidi binoklite ja kalasilma prillidega, tehtud kotijooksu ning kobatud pimeduses. Õhtutunnid sisustasime Öö-Kinoga suurel ekraanil. Teisel laagripäeval sai koos vaadatud valminud multifilme ning arutatud teemadel, mida laagris õppisime ning kuidas edaspidi analoogset ettevõtmist veelgi paremini korraldada. Meeleolud ning kommentaarid olid hoolimata raskest tööpäevast vägagi positiivsed!

*Animatsioonilaager toimus MTÜ Vara Laegas projekti „Foto-filmi koolitus noortele – õpime mänguliselt!“ raames. Projekti põhirahastajaks oli Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekti elluviimist toetas lisaks Eesti Haigekassa, Tartumaa Tervisetoa kaudu ning Vara Vallavalitsus.

Animatsioonilaagri juht, Annika Vesselov

Annika.vesselov@ahhaa.ee

Projektijuht ja koordinaator, Aili Vesselov,

Aili.vesselov@gmail.com