Kas me oleme tänase alkoholikultuuriga täiesti rahul?

Alkoholikultuur pole muud kui see, kuidas alkoholiga ümber käime. Mida joogisena normaalseks peame. Mida ütleme ja ütlemata jätame.
Kultuur koosneb väärtustest, mis väljenduvad meie tegudes ja sõnades. Näiteks, kui küsime „miks?“ ainult neilt, kes ei joo, väärtustame kõrgemalt vabadust juua kui vabadust mitte juua.
Kultuur pole aga seadusesse ega kivisse raiutud. Mina saan seda muuta. Sina saad seda muuta. Kui meie mõlemad natuke teistmoodi käituma hakkame, siis ongi kultuur juba natuke muutunud.
Ka Eesti alkoholikultuur on tõepoolest ajaga juba muutunud. 25 aastat tagasi joodi meil palju rohkem ja sagedamini. Samas on näiteks iseseisvuse, edu ja naiselikkusega seotud alkoholireklaamid mõjutanud rohkem jooma mitte ainult täiskasvanud naisi, vaid ka varateismelisi tütarlapsi.
Alkoholi-teomeeter kutsub Eestit mõtlema, mida me alkoholi ümber tegelikult tähtsaks peame. Milliseid väärtusi meie alkoholikultuur võiks kanda? Kuidas juua nii, et rõõmud säiliks, aga kurvad tagajärjed kaoks?
Teomeeter on asjatundjate ja huviliste koostöös teinud hoolika valiku lihtsatest tegudest, mis meie alkoholikultuuri kultuursemaks muudavad. Leia www.teomeeter.ee lehelt üles need alkoholikultuuri arendavad teod, mida sina juba teed või teha tahad, klikka nende tegude juures “Mina ka!” nupul, et olla osa muutuste käimatõmbajatest, ning ära unusta oma lubadusi ka sõpradega Facebookis jagamast. Nii kutsud neidki näitama, mida nemad meie alkoholikultuuri juures oluliseks peavad.
Viime Eesti saja aasta juubeliks tippvormi!
(Teomeeter on osake Eesti Vabariik 100 juubeliprogrammist.)
Lisainfo:
Minna Toots
Teomeetri projektijuht
5341 7946