Eesti Tervisedenduse Ühingu poolt valiti 2017. aasta tervisesõbraks Rimi Eesti Food AS ja aasta tervisedendajaks Aili Laasner.

Eesti Tervisedenduse Ühing

Pressiteade

7.aprill 2017
Eesti Tervisedenduse Ühingu poolt valiti 2017. aasta tervisesõbraks Rimi Eesti Food AS ja aasta tervisedendajaks Aili Laasner.

Rimi on näidanud end kui sotsiaalselt vastutustundlikku ettevõtet, mida iseloomustavad väga hea algatusvõime ja proaktiivsus tervisevaldkonnas.

Rimi terviseveebis on võimalik tutvuda vitamiinide-mineraalainete tabeli ja viljade aastaringiga. Terviseblogis jagavad spetsialistid soovitusi tervisliku toitumise ja liikumise kohta. Loodud on valmistoidu ABC süsteem, mille järgi saab inimene selle tervislikkusest aimu. Rimi tervisereede raames on võimalik puu- ja köögivilju osta soodushinnaga.

Rimis ei müüda alkoholi joobes inimestele, läbi viiakse alkoholi testostlemist. Töötajaid koolitatakse, kuidas joobetunnustega kliendile lisaalkoholi müügist keelduda. 2012. aastal kehtestati energiajookide müügikeeld alla 16-aastastele.

Ettevõte toetab noortele suunatud liikumisharrastuse projekte ja korraldab ka ise heategevuslikku jooksuvõistlust.

Rimi kuulub Tervist Edendavate Töökohtade võrgustikku. Oma töötajatele pakub Rimi mitmeid motiveerivaid, toimetulekut toetavaid hüvesid. Näiteks sportimishüvitis, massaaž, koolitused, stipendiumid, koolikotid ja suvelaagrid lastele.

Rimis töötab üle 200 osalise töövõimega inimese. Lisaks headele töötajatele väärtustab ettevõte saadavat kogemust ka teiste töötajate ja üldisema arengu seisukohast.

Aasta tervisesõbra tiitliga on varem tunnustatud: Evelin Ilves, president Arnold Rüütel, saade „Ringvaade“, kontsern G4S, dr Merike Martinson, näitleja Henrik Kalmet, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Aili Laasner on 1997. aastal loodud Eesti Tervisedenduse Ühingu (ETÜ) üks asutajatest ning aastatel 1997 – 2009 juhatuse liige.

Põhihariduselt on Aili Laasner arst–pediaater. Ta on omandanud tervisedenduse filosoofiamagistri kraadi Bergeni Ülikoolis. Kutsekoja poolt on talle omistatud tervisedendaja V kutse.

Ta oli ETÜ suurima rahvusvahelise projekti juht (aastatel 2003-2004, Eesti-Taani ühisprojekt), mille raames töötati välja tervisedendaja kutsestandardid. Samuti oli ta Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala loomise juures, olnud mitmed  aastad seal  tervisedenduse õppejõud ja juhendaja.

Aili on Safe Community rahvusvahelise liikumise maaletooja. Rahvusvahelisel tasemel on ta Safe Community konverentside teaduskomiteede liige, Euroopa Safe Community võrgustiku juhatuse liige, Karolinska Instituudi koostöökeskuse hindaja/ sertifitseerija.

Aili Laasner on koostanud mitmeid materjale, esindanud Eestit erinevatel rahvusvaheliste konverentsidel, lisaks on ta tõlkinud mitmeid olulisi dokumente: “Paikkondlik areng: kuidas alustada vigastuste ennetamise programmi?”, “Juhendmaterjal Turvalise paikkonna Safe Community rahvusvahelise võrgustikuga liitumiseks”.

Aasta tervisedendaja tiitliga on varem tunnustatud: Hele Leek-Ambur, Elo Paap, Tiiu Härm, Liana Varava, Anu Kasmel, Mai Maser, Imbi Jäe, Vilma Tikerpuu, Ülle Laasner

Tunnustused antakse üle 2. juunil 2017 igaaastasel tervisedenduse konverentsil Tallinnas Nordea Kontserdimajas.

Koostaja: Kaidy Aljama, juhatuse liige, Eesti Tervisedenduse Ühing, kaidy@tervis.ee