Tervisekampaania „Enne pessu, siis bassu!“

Raplamaal ujulates algab täna tervisekampaania „Enne pessu, siis bassu!“, mis juhib inimeste tähelepanu sellele, et enne basseini minemist tuleb ennast korralikult pesta.

Kaks kuud kestev kampaania tuletab meelde ujulate külastajatele pesemise kohustusest nii plakatitena ujulas võimalikes kohtades, kohalikus meedias (Raplamaa Sõnumid, vallalehed ja Tre Raadio) kui ka  internetis.

Probleem on suur terves Eestis. Me ei saa muuta tervet maailma, aga ehk  saame muuta norme ja harjumusi oma väikeses maakonnas.

Rapla maakonna ujulates- Märjamaal ja Valtus käivad suplemas, vesivõimlemas, ujumist õppimas või lihtsalt sauna ja mullivanne nautimas inimesed kogu maakonnast. Ka kahes lasteaias on basseinid, mida külastavad väikelapsed ja nende vanemad.

Mida puhtamad on inimesed „ühisesse vanni“  minekul, seda väiksem on ujula koormus hügieeni hoidmisel.

Kui hügieeninõudeid üldse ei täidetaks, oleks bassein baktereid täis ja see kujutaks endast suurt nakkusohtu. Samal ajal oleks kõrgendatud ka seotud kloori tase, mis põhjustaks hulganisti allergiaid ja muid ebamugavusi, samuti  tuleks ujula omanikel sageli basseinis vett vahetada ja suurtes koguses kemikaale kasutada.

(Mustusega) seotud kloor – klooramiinid – on need ained, mis panevad silmad kipitama ja naha sügelema ja  mis ongi ebameeldiva „ujula“ lõhna ja „punaste silmade“ tekkimise põhjuseks.

Kampaania tulemusena suureneb loodetavasti inimeste hulk, kel tekib harjumus enne basseini minekut ennast pesta, seda kõikide vanuserühmade ning nii meeste kui naiste osas. Kampaania toetab ujulate sisekorrast kinnipidamist.

Kampaania toimub Raplamaal seoses üleriigilise liikumisaastaga ja seda  toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Info:
Ülle Rüüson
Rapla Maavalitsus
4841124
Ylle.ryyson@tervis.ee

A4_tydruk