Avastusrada 2016 – nutiseadmega õue õppima

Avastusraja info Raplamaal 2016

„Avastusrada 2016“ – nutiseadmega õue õppima!

Südamekuul kutsub Keskkonnaamet kooliõpilasi ja kõiki teisi huvilisi liikuma, uurima ja avastama kodumaakonna loodust ja linnakeskkonda.

Rahvusvahelise õuesõppepäeva tähistamiseks on igas maakonnas 11.-17. aprillil avatud vähemalt üks rada, mis on läbitav nutiseadme abil.

Raja pikkus on kuni 6 km. Rajal on 15 kontrollpunkti, kus osalejatel on võimalik end proovile panna ja saada uusi teadmisi läheduses paiknevate loodus- ja kultuuriobjektide kohta. Rada võib läbida nii jalgsi kui jalgrattaga.

Raplamaa avastusrajad asuvad Raplas ja Märjamaal, ettevõtmine saab teoks Keskkonnaameti, Rapla Maavalitsuse ja koolide koostöös.

Raja läbimiseks tuleb end registreerida mängijana mängukeskkonna veebilehel www.avastusrada.ee .Samas ka kasutusjuhend, kust keskkonna kohta täpsemat infot leiab. Kooliklassidel ja teistel kollektiividel, kus on rohkem osalejaid, soovitame õpetajal või koordinaatoril registreerida korraga suurem hulk mängijaid. Sel juhul on võimalik hiljem küsida e-kirja teel tagasisidet oma kollektiivi osalemise kohta.

Registreerumisel saadetakse mängijale (kelleks võib olla ka kuni 3-liikmeline meeskond), link, mille avamisel nutiseadmes või tahvelarvutis kuvatakse kaart kontrollpunktidega. Igas punktis on mõni vahetu ümbrusega seotud küsimus või ülesanne, mis avaneb, kui olete jõudnud rajal punktile lähemale kui 30 meetrit.

Aprillikuu lõpus loositakse osalejate vahel välja ka toredaid auhindu.

Avastusraja portaal loodi 2015. a Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös, selle loomist toetas Euroopa Sotsiaalfond programmi „Keskkonnahariduse arendamine“ kaudu.

Lisainfo: Imbi Kõiv, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist imbi.koiv@keskkonnaamet.ee